Plastová okna REHAU

GENEO MD

Vize plastového okna s výjimečnou tuhostí, které se obejde bez ocelové výztuhy, je realitou. Stalo se tak díky mnohaletému inovačnímu úsilí společnosti REHAU, z jejíchž laboratoří přešel do „ostré” výroby profilový materiál RAU-FIPRO®. Odejmutím oceli z profilu se cca o 10% zlepší hodnota Uf rámu. Další zlepšení se docílí vsunutím pěnové izolace do komory uvolněné po oceli.


Materiál RAU-FIPRO®, použitý v profilu Geneo®, je výsledkem více než šedesátiletého vývoje a inovačního potenciálu firmy REHAU. Novinku odvětví charakterizuje špičkový vláknový kompozitní materiál, který poskytuje profilovému jádru maximální stabilitu. Po leteckém průmyslu a po vozech formule 1, vláknové kompozitní materiály vnášejí vysoké výkony také do konstrukce oken.


RAU-FIPRO® přináší nejvyšší kvalitu a torzní tuhost pro úplně nová kriteria posuzování systémů okenních profilů. Jedná se o plnoarmovanou profilovou konstrukce rámu i křídel, kde výztuha nekončí cca 5 cm od svaru, ale je svařena a výsledný výrobek je proto daleko pevnější a stabilnější. Stabilita systémového řešení je certifikovaná a to včetně kotvení na stavební objekt rámovými turbošrouby bez přidané ocelové výztuže bylo odzkoušeno a certifikováno v IFT Rosenheim.

NOVÝ MATERIÁL S POUŽITÍM KOMPOZITNÍCH MATERIÁLŮ

Nejvyšší kvalita, dlouhá životnost a nejmodernější materiály jsou zárukou dlouhodobé funkčnosti výrobku. Profil Geneo® je profilový systém s třemi těsněními (středové těsnění) stavební hloubky 86 mm a pohledové výšky 115 mm. Stavební hloubka 86 mm je v současnosti nejlepší řešení z hlediska zpracovatelnosti, tepelné izolace a statiky při optimálním poměru ceny a kvality. Samotný profil je složený ze dvou materiálů – celá vnitřní konstrukce je z revolučního materiálu RAU-FIPRO® a na povrchu se nachází hladký povrch z RAU-PVC, který se osvědčil na všech minulých profilových systémech REHAU, což má za důsledek jednoduché čistění, může se normálně kašírovat, lepit, případně lakovat.VYŠŠÍ ROZMĚRY NEŽ BĚŽNÁ PLASTOVÁ OKNA

Tento inovační profilový systém poskytuje také nové možnosti v rozměrech, které nebylo možno dosud realizovat - až 90 % běžných řešení je možné vyrobit bez použití ocelové výztuhy, např. balkónové dveře s výškou 220 cm a šířkou křídla 100 cm. V případě použití ocelové výztuhy, je možné dosáhnout do této doby nedosažitelných rozměrů – např. balkónové dveře s výškou až 260 cm a šířkou 130 cm, tímto je možno poskytnout architektům a investorům větší možnosti při moderních velkých proskleních. Funkčnost profilu, flexibilitu a modularitu zabezpečují komory, které jsou uzpůsobeny také pro vložení termomodulů, které zásadně ovlivňují tepelně-izolační vlastnosti žádoucí pro splnění různých energetických norem a předpisů.
Součinitel přechodu tepla Uf (rámu) standardního rámu je 1,0 W/m2K; při použití termomodulů je možné dosáhnout Uf (rámu) od 0,85 až do 0,91 W/m2K a při použití skla Ug = 0,5 W/m2K dosahuje okno až Uw = 0,72 až 0,73 W/m2K, což splňuje kritérium použití v pasivních domech.